Dostawa ładunków drobnicowych na trasie Polska-Chiny

od 1 do 25 palet

Dostawa ładunków drobnicowych na trasie Polska-Chiny

od 1 do 25 palet

Kalkulator kosztów wysyłki

Skontaktuj się z nami

Odprawa celna

Pomoc z dokumentami

Ładunek drobnicowy

Indywidualny pojazd

Dostawa towarów z Chin może odbywać przy pomocy wielu różnych środków transportu. Możliwy jest transport ładunków Chiny- Polska w kontenerach, na paletach lub w skrzyniach. Fracht lotniczy jest w tym przypadku najszybszą formą dostawy, będzie więc idealny dla zleceń, gdzie liczy się czas. Ładunek drobnicowy z Chin może być też transportowany poprzez fracht morski, na masowcach, które składują kontenery. Możliwy jest też międzynarodowy transport towarów samochodem oraz międzynarodowy transport kolejowy.

Rodzaje transportu:

Transport lotniczy

3-5
dni

Transport samochodowy

od 35
dni

Transport morski

od 35
dni

Transport kolejowy

od 18
dni

Rodzaje opakowań ładunków:

Opakowania kartonowe

Opakowanie folią stretch

Pudło ze sklejki

Drewniana skrzynia

Jak przewożony jest Twój ładunek?

Skonsolidowane ładunki transportowane z Polski do Chin lub z Chin do Polski składają się z kilku małych partii, które należą do różnych właścicieli.

Chiny cały czas pozostają jednym z największych światowych producentów różnego rodzaju towarów – od elektroniki, przez ubrania, po części do maszyn. Dlatego właśnie jest to również kraj, który stale eksportuje i importuje różnego rodzaju cargo przy pomocy wielu środków transportu.

Przewóz ładunków Chiny Polska

Dostawa towarów z Chin może odbywać przy pomocy wielu różnych form transportu. Lotniczy, morski i kolejowy: w przeciwieństwie do importu towarów z Ameryki Północnej lub Południowej, europejscy importerzy towarów z Chin mają więcej opcji. Przy tak rozległym wyborze form transportu indywidualna decyzja o odpowiednim sposobie transportu towarów z Chin do Polski lub na odwrót zależy przede wszystkim od czynników kosztowych i czasowych.

Transport ładunków z Chin

Możliwy jest transport ładunków Chiny- Polska w kontenerach, na paletach lub w skrzyniach. Fracht lotniczy jest w tym przypadku najszybszą formą dostawy, będzie więc idealny dla zleceń, gdzie liczy się czas. Dostawa lotnicza towarów z Chin będzie oczywiście droższa, więc jeżeli nie zależy nam na ekspresowym imporcie, ładunek drobnicowy z Chin może być też transportowany poprzez fracht morski, na masowcach, które składują kontenery.

Możliwy jest też międzynarodowy transport kolejowy. Dostawa koleją towarów z Chin jest oczywiście formą, która zajmie więcej czasu, będzie więc dobrą opcją dla firm, którym nie zależy na szybkiej dostawie tak jak na niskich kosztach transportu.

Transport Chiny

zalety poszczególnych form transportu

Nie trzeba tłumaczyć, że fracht lotniczy jest najszybszą, a morską najwolniejszą metodą importu. Jednak transport kontenerowy drogą morską oferuje największe wolumeny przewozów, co w zależności od przewożonego towaru może być kuszącą formą rekompensaty za dłuższy czas transportu.

Transport kolejowy z kolei powoduje znacznie niższą emisję CO2 niż transport lotniczy. Ponadto czas tranzytu jest znacznie krótszy niż w przypadku frachtu morskiego. Zazwyczaj towary z Chin do Polski przewożone są w ciągu 2-3 tygodni.

Rodzaje transportu:

Transport samochodowy

Transport lotniczy

Transport kolejowy

Morski transport

Niezależnie od wybranej formy transportu i od tego, czy priorytetem jest dla nas czas, cena, a może emisja zanieczyszczeń, z Acland wszystkie formy transportu gwarantują dostawę na czas.

Importuj Chiny-Polska

Chiny to obecnie kraj, który produkuje najwięcej różnego rodzaju towarów i produktów – nic dziwnego, że są one nazywane fabryką świata. Towary z Chin sprowadzają kraje z całego świata – Polska nie jest tutaj wyjątkiem. Z Chin sprowadzamy głównie:

Ubrania

Zabawki

Sprzęt elektryczny

Maszyny i urządzenia

Są to jednak tylko główne dziedziny importu: z Chin można sprowadzić dosłownie wszystko. Dlatego właśnie w przypadku tego kraju mamy tak wiele różnych środków transportu do wyboru.

Dostawa towarów z Chin

przekaż kwestie transportu profesjonalistom

Import towarów z Chin wygląda oczywiście całkowicie inaczej niż sprowadzanie towarów z Europy – przede wszystkim w kwestii dokumentacji i procedur celnych. Dlatego właśnie jeśli nie chcesz zagłębiać się w tajniki chińskich przepisów, zleć transport swoich towarów profesjonalistom w Acland. Nie tylko dostarczymy Twoją przesyłkę na czas, ale zadbamy również o wszelkie kwestie celne, dzięki czemu zaoszczędzisz czas i nerwy.

Chociaż w przypadku Chin mówimy głównie o imporcie, to kraj ten również jest zainteresowany kupowaniem naszych dóbr. Najczęściej do Chin eksportujemy różnego rodzaju maszyny i urządzenia, jak i sprzęt elektryczny. Chiny są też również zainteresowane naszymi metalami nieszlachetnymi oraz różnego rodzaju tworzywami sztucznymi.

Jeżeli czas to dla nas najważniejszy czynnik, to zdecydowanie powinniśmy wybrać samolot. Dostawa lotnicza towarów z Chin to duże ułatwienie dla importerów. Jeżeli importujemy towary, które mogą się szybko zepsuć, lub te, które są bardzo wartościowe, to na pewno będziemy chcieli wybrać właśnie transport samolotem, który znacznie zwiększa bezpieczeństwo towarów. Wynika to ze skrócenia czasu obsługi, jak i mniejszej ilości przeładowywania towarów.

Transport lotniczy prawie zawsze dociera też na czas, co nie jest tak pewne na przykład w przypadku transportu morskiego, który czasami jest opóźniany przez warunki pogodowe. Dlatego właśnie transport ładunków z Chin drogą lotniczą będzie najszybszą i najbezpieczniejszą formą transportu.