Transport lotniczy

Międzynarodowy fracht lotniczy to najszybszy sposób przewozu ładunków. Dlatego przewozy lotnicze przydatne są szczególnie wtedy, gdy liczy się czas. Dostarczenie ładunku nawet z drugiego końca świata zajmuje nie więcej niż trzy-cztery dni.

Pomijając fakt, że koszt transportu lotniczego jest wyższy w porównaniu z innymi środkami, jest on niezastąpiony, gdy mówimy o pilnej dostawie na większe odległości. Ładunek lotniczy może mieć też większą wagę, niż jest to na przykład możliwe w przypadku transportu samochodowego.

Przewóz towarów transportem lotniczym reguluje Konwencja Warszawska.

Ładunki przyjmowane do międzynarodowego transportu lotniczego powinny spełniać następujące wymagania:

  • muszą być dopuszczone na terytorium krajów dostawy i tranzytu
  • muszą posiadać wymiary zapewniające wygodny załadunek /rozładunek, umiejscowienie w bagażniku oraz mocowanie
  • muszą posiadać komplet odpowiedniej dokumentacji, m.in. list przewozowy
  • nie mogą stanowić źródła niebezpieczeństwa dla samolotu, osób w nim przebywających i innych ładunków. Właśnie z tego powodu ładunkom niebezpiecznym powinny towarzyszyć pozwolenia (deklaracja MSDS), w przeciwnym wypadku ładunki takie nie zostaną przyjęte do transportu lotniczego
  • transport ładunku może być realizowany samolotami pasażerskimi i towarowymi

Dlaczego transport lotniczy z Acland?

Acland oferuje fracht lotniczy na terenie całego świata. Mamy wieloletnie doświadczenie oraz dogłębną wiedzę na temat globalnych tras towarowych i rozkładów lotów towarowych. Zawsze badamy wszystkie dostępne opcje, aby zapobiec nieoczekiwanym opóźnieniom. Acland zapewnia, że każdy samolot spełnia obowiązujące standardy bezpieczeństwa, dzięki czemu transport lotniczy cargo przebiega sprawnie, a ładunki naszych klientów docierają bezpiecznie do miejsca przeznaczenia.

Dodatkowo dzięki stałej analizie dostępnych opcji transportu lotniczego ładunku jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom najlepsze możliwe ceny.

Krótki czas transportu

Największa terminowość

Bardzo bezpieczna dostawa

Niższe koszty przechowywania i magazynowania

Dlaczego opłaca się wybrać transport lotniczy?

Transport lotniczy towarowy należy do droższych opcji dostawy towarów na świecie. Dlaczego więc warto się na niego zdecydować?

01.
Najbardziej znaną zaletą frachtu lotniczego jest krótki czas transportu. Fracht lotniczy jest wybierany, gdy nadawca wymaga szybkiej dostawy towaru. Jest to jedna z najszybszych dostępnych opcji, gdy odległość między punktem początkowym a docelowym jest ogromna, a czas na wykonanie zlecenia jest bardzo krótki. Transport lotniczy z Chin w Polsce może być na przykład wykonany już w 2-3 dni – żadna inna forma transportu nie zapewni nam takich wyników.
02.
Jest to też wyjście, które odznacza się największą terminowością – transport drogowy jest zależny od warunków na drogach, ten morski często od pogody. Transport lotniczy znajduje się na szczycie listy, jeśli mówimy o terminowej dostawie towarów, niezależnie od miejsca docelowego.
03.
Dostawa ładunków lotniczych jest też bardzo bezpieczna. We frachcie lotniczym punkty przeładunkowe towarów są mniejsze w porównaniu z frachtem morskim i drogowym, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko utraty, kradzieży lub uszkodzenia ładunku. Ponadto, biorąc pod uwagę fakt, że lotniska mają surowe standardy bezpieczeństwa, fracht lotniczy jest bezpieczniejszą opcją transportu towarowego.
04.
Międzynarodowy fracht lotniczy pozwala też na niższe koszty przechowywania i magazynowania towarów. Ponieważ ułatwia szybszą logistykę, nie ma już potrzeby przechowywania dużej ilości zapasów w miejscu docelowym. Wszelkie zapasy mogą zostać uzupełnione w ciągu 2-3 dni w zależności od towarów. Dlatego fracht lotniczy może pomóc obniżyć koszty magazynowania i składowania w miejscu docelowym.