Tranzyt na ukrainę

Rejestracja ładunków tranzytowych na Ukrainę (trasa Chiny – Polska – Ukraina).

Firma Acland świadczy usługi rejestracji ładunków tranzytowych na Ukrainę w portach Gdańska i Gdyni. Z powodu zablokowania portów morskich na Ukrainie linie żeglugowe odwołały wszystkie trasy statków na Ukrainę. Jedynym sposobem na dotarcie produktów do tego kraju jest przewóz towarów tranzytem przez Polskę. W przypadku takiego rodzaju transportu opłaty celne nie są pobierane w Polsce. Ostateczna odprawa celna z opłaceniem wszystkich należności celnych odbywa się bezpośrednio na Ukrainie.

Procedura wygląda następująco:

01.
Ładunek przybywa na teren portu w Gdańsku lub Gdyni w kontenerze.
02.
Kontener transportujemy do naszego terminalu pod kontrolą celników. Następnie ładunek jest rozładowywany w magazynie i ładowany na samochód - następuje tutaj zmiana pojazdu. Po weryfikacji niezbędnych dokumentów towar w ciężarówce kieruje się na granicę polsko-ukraińską.
03.
Po przejściu kontroli granicznej towar jest dostarczany do ukraińskich służb celnych w standardowy sposób.

Aby wykonać tranzyt, musisz dostarczyć nam wymagany pakiet dokumentów: list przewozowy, fakturę, umowy kupna-sprzedaży (jeśli są dostępne), opis produktu.

Jeżeli masz pytania, zadzwoń pod numer:

Wojna na Ukrainie sprawiła, że transportowanie towarów do tego kraju wymaga obecnie nowych rozwiązań. Linie żeglugowe odwołały wszystkie trasy statków na Ukrainę, co jest oczywiście spowodowane zablokowaniem portów w tym kraju. Dlatego właśnie fracht morski do tego regionu jest niemożliwy. Również transport na Ukrainę ciężarówką z wielu kierunków jest niebezpieczny. Dlatego jedynym sposobem na dotarcie produktów do tego kraju jest przewóz towarów tranzytem przez Polskę.

Właśnie dlatego firma Acland świadczy aktualnie usługi rejestracji ładunków tranzytowych na Ukrainę w portach w Gdańsku i w Gdyni. Dzięki naszym usługom handel z tym krajem i dostarczanie potrzebnych towarów jest możliwe, a przy tym bezpieczne.

Jak przebiega tranzyt na Ukrainę?

Ładunek zaczyna swoją podróż w Chinach, gdzie jest pakowany do kontenera. Następnie przy pomocy frachtu morskiego pokonuje drogę do Hamburga, a stamtąd do portu w Gdańsku lub Gdyni. Następnie kontener jest transportowany pod kontrolą celników do naszego terminalu. Tam jest on rozładowywany i przenoszony na ciężarówkę. Transport na Ukrainę ciężarówką jest obecnie najlepszym sposobem na dostarczanie tam towarów. Właśnie w tym momencie następuje rejestracja ładunków tranzytowych na Ukrainę. Taka ciężarówka, wraz z niezbędną dokumentacją, kieruje się na granicę z Ukrainą. Tam towar jest standardowo przekazywany ukraińskiej służbie celnej.

Ukraina – tranzyt ciężarówką to teraz najlepsza opcja

Jak widać, tranzyt na Ukrainę jest teraz możliwy dzięki frachtowi morskiemu oraz transportowi drogowemu. Dzięki dobrze rozplanowanym trasom oraz naszemu doświadczeniu w kontaktach ze służbami portowymi i celnikami, cały proces przebiega sprawnie oraz jest bezpieczny. Przez cały okres transportu ładunki są zapakowane w odpowiednie kartony, skrzynie czy inne opakowania, a kontenery są przewożone z odpowiednią ostrożnością.
Pomimo długiej odległości trasy transportu (z Chin na Ukrainę przez Polskę) cały proces przebiega sprawnie i przede wszystkim jest wykonywany w terminie.

Jak wygląda pobieranie opłat celnych w przypadku tranzytu towarów na Ukrainę przez Polskę?

W przypadku takiego rodzaju transportu opłaty celne nie są pobierane w Polsce. Ostateczna odprawa celna z opłaceniem wszystkich należności celnych odbywa się bezpośrednio na Ukrainie. Klient musi nam dostarczyć tylko list przewozowy, fakturę, umowy kupna-sprzedaży (jeśli są dostępne) oraz opis produktu. Resztą dokumentacji zajmujemy się my, w celu dostarczenia naszym klientom jak najlepszej jakości usług.

Tranzyt na ukrainę

wybierzemy dla Ciebie najbardziej efektywny sposób transportu

Nasi doświadczeni pracownicy sprawią, że Twoje towary dotrą na miejsce w najbardziej efektywny sposób. Oznacza to przede wszystkim wybranie pojazdu dostosowanego do potrzeb Twojej przesyłki (jej rozmiaru, wagi, konieczności przewożenia w chłodni, itp.). Wybierzemy też trasę, dzięki której towar trafi na miejsce możliwie jak najszybciej – z zachowaniem wszystkich środków ostrożności. Ponieważ mamy wieloletnie doświadczenie w tranzycie do tego kraju, wiemy, które przejścia graniczne pozwalają na najszybszą odprawę. Dzięki nam rejestracja ładunków tranzytowych na Ukrainę przebiega sprawnie, a przesyłka bez problemu trafia na miejsce.
Naszym klientom pomagamy też z wszelką dokumentacją: potrzebujemy tylko listu przewozowego, faktury, ewentualnie umowy kupna-sprzedaży oraz opis produktu. Resztą zajmiemy się my.

Od lat staramy się, aby nasi klienci otrzymywali kompleksowego usługi. Dlaczego cały czas śledzimy trendy w świecie transportu, planujemy nowe trasy, środki transportu czy możliwości skrócenia odprawy. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom bezpieczny transport towarów nawet do kraju ogarniętego wojną. W ten sposób wymiana handlowa pomiędzy naszymi krajami, a także resztą świata, dalej jest możliwa.

Transport na Ukrainę ciężarówką

W jakich opakowaniach można przewozić towary? W tym przypadku możliwa jest dostawa towarów w:

Kartonach

Skrzyniach

Workach

Na paletach

Towary powinny być oczywiście odpowiednio zabezpieczone: ponieważ ich droga jest bardzo długa – zaczyna się w Chinach, następnie przechodzi przez porty w Hamburgu oraz Gdyni lub Gdańsku, a kończy się w Ukrainie – przesyłki powinny być zapakowane w sposób, który pozwala na tak długi transport. W przypadku tranzytu na Ukrainę towary są też przeładowywane do różnych środków transportu – statku i samochodu – dlatego kartony powinny być wypełnione materiałem zabezpieczającym, a palety powinny mieć odpowiednio pasy i muszą być obciągnięte folią termokurczliwą. Dzięki temu przesyłki dotrą na miejsce w nienaruszonym stanie.