TRANSPORT MORSKI

Międzynarodowy transport towarów w kontenerach na masowcach jest jedną z najbardziej opłacalnych form transportu i umożliwia dostarczanie towarów na różne kontynenty. Duża część ładunków na całym świecie dostarczana jest właśnie dzięki transportowi morskiemu. Transport kontenerów drogą morską zajmuje znaczące miejsce w ogólnej liczbie przewozów towarów.

Cechy szczególne przewozu ładunków transportem morskim

Przewóz ładunków transportem drogą morską jest najtańszym sposobem przemieszczania ładunków na większe odległości. Nie ma on bowiem ograniczeń co do rozmiaru i wagi transportowanego towaru, cechuje się też rozległą geografią dostawy. Morski transport kontenerowy wykorzystuje kontenery 20- i 40-stopowe, w których umieszczone mogą zostać różnego typu ładunki.

Dlaczego warto wybrać transport morski?

To właśnie transport morski pozwolił na to, aby międzynarodowy transport towarów w kontenerach się rozwinął. Pomimo rozwoju takich metod jak transport lotniczy czy kolejowy, to właśnie transport kontenerowy morski jest do dzisiaj jedną z najchętniej wybieranych opcji logistycznych. Jest to możliwe dzięki stosunkowo niskim kosztom takiej metody transportu, dużej ładowności statków morskich, jak i niewielu ograniczeniom dotyczących ładunków, które mogą być transportowane w ten sposób.
Decydując się na fracht morski naszych towarów za granicę, przede wszystkim troszczymy się o ich bezpieczeństwo. Transport drogą morską jest niezawodny i wydajny – ładunki transportowane w kontenerach są odporne na warunki atmosferyczne i jakiekolwiek nieplanowane sytuacje.

Indywidualne podejście

Analiza potrzeb klientów

Wieloletnie doświadczenie

Czym wyróżnia się Acland w branży transportu morskiego?

Przede wszystkim zwracamy szczególną uwagę na indywidualne wymagania naszych klientów. Jest to możliwe dzięki doświadczeniu naszych pracowników, którzy przygotowywali już do transportu wiele nietypowych i wartościowych ładunków. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować optymalne trasy transportu ładunków kontenerowych w konkurencyjnych cenach.

Przed każdym zleceniem analizujemy potrzeby naszych klientów, charakterystykę ich ładunków i dobieramy do nich najlepszą trasę oraz sposób zapakowania ładunków. Acland umożliwia import towarów w kontenerach, a przy tym ściśle przestrzega warunków umowy i dba o terminowość – zdajemy sobie sprawę, że często jest to najważniejszy czynnik.

Lata doświadczenia oznaczają też wiele kontaktów z przewoźnikami, obsługą portową i celnikami, co gwarantuje sprawny proces dokonywania wszelkich formalności związanych z frachtem morskim.

Jakie towary można transportować drogą morską?

Oprócz standardowych towarów jak np. żywność, meble, ubrania czy różne maszyny, transport morski pozwala też na przewożenie nietypowych ładunków, których nie można transportować np. drogą lotniczą. Mogą to być:

Ropa naftowa i produkty ropopochodne

Produkty przemysłu chemicznego

Gaz skroplony

Żywy inwentarz

Różnego rodzaju surowce

Stosując się do wszelkich norm krajowych i międzynarodowych, transport nawet niebezpiecznych substancji jest możliwy i przede wszystkim bezpieczny – zarówno dla środowiska, jak i samego ładunku. W przypadku takich towarów warunki ich transportu są ustalane indywidualnie.