Dostawa ładunków drobnicowych na trasie Polska-ZEA

od 1 do 25 palet

Dostawa ładunków drobnicowych na trasie Polska-ZEA

od 1 do 25 palet

Kalkulator kosztów wysyłki

Skontaktuj się z nami

Odprawa celna

Pomoc z dokumentami

Ładunek drobnicowy

Indywidualny pojazd

Dostawa towarów do ZEA może odbywać przy pomocy wielu różnych środków transportu. Możliwy jest przewóz ładunków ZEA-Polska w kontenerach, na paletach lub w skrzyniach. Fracht lotniczy jest w tym przypadku najszybszą formą dostawy, będzie więc idealny dla zleceń, gdzie liczy się czas. Ładunek drobnicowy z ZEA może być też transportowany poprzez fracht morski, na masowcach, które składują kontenery. Transport ładunków z ZEA możliwy jest też poprzez międzynarodowy transport towarów samochodem oraz międzynarodowy transport kolejowy.

Rodzaje transportu:

Transport lotniczy

3-5
dni

Transport samochodowy

-
dni

Transport morski

od 25
dni

Transport kolejowy

-
dni

Rodzaje opakowań ładunków:

Opakowania kartonowe

Opakowanie folią stretch

Pudło ze sklejki

Drewniana skrzynia

Jak przewożony jest Twój ładunek?

Skonsolidowane ładunki transportowane z Polski do ZEA lub z ZEA do Polski składają się z kilku małych partii, które należą do różnych właścicieli.

Przewóz ładunków ZEA-Polska

Zjednoczone Emiraty Arabskie to gospodarka, która rozwija się w zawrotnym tempie – nie bez powodu jest to jeden z najbogatszych krajów Azji Zachodniej. Jest to także jeden z ważniejszych partnerów handlowych naszego kraju na Bliskim Wschodzie. Chętnie korzystamy z produktów importowanych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale jeszcze chętniej do nich eksportujemy. To właśnie eksport do ZEA jest podstawą tej relacji handlowej – eksportujemy tam o wiele więcej towarów, niż importujemy.

Dostawa towarów do ZEA – jakie towary eksportujemy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich najczęściej?

Co ciekawe, z Polski do ZEA najczęściej eksportuje się urządzenia mechaniczne i elektryczne oraz narzędzia. Następną grupą są metale nieszlachetne i wyroby z metali jak stal czy żeliwo. Ładunki z Polski do ZEA zawierają również produkty spożywcze, wyroby chemiczne, tytoń, meble z drewna, statki, jachty.

Inne kraje, które eksportują dużą ilość towarów do ZEA to Chiny, Arabia Saudyjska, Indie czy Niemcy. Z tych krajów ZEA importuje złoto, samochody, diamenty i ropę naftową.

Eksport z ZEA do Polski to przede wszystkim urządzenia mechaniczne, optyczne, elektryczne, nieobrobione aluminium, wyroby z tworzyw sztucznych oraz wyroby włókiennicze.

Importuj ZEA-Polska –
jakie formy transportu są najpopularniejsze?

Oczywiście na tej trasie to fracht morski oraz lotniczy są najchętniej wybieranymi opcjami.

Morski transport

Transport morski do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Pod kątem ceny bardziej opłacalny jest oczywiście fracht morski. Pozwala on też na transport ładunków wielkogabarytowych. Jest oczywiście wolniejszy niż transport lotniczy, dlatego wybierają go firmy, którym bardziej niż na czasie zależy na cenie transportu. Transport ładunków z ZEA do Polski odbywa się najczęściej z portu Jebel Ali – jest to największy sztuczny port na świecie. Transport z tego portu do Polski zajmuje zazwyczaj 8-10 dni.

Transport lotniczy

Transport lotniczy do ZEA

Oczywiście ten rodzaj transportu jest wybierany w przypadku mniejszych przesyłek, często tych o krótkiej dacie przydatności, które muszą być dostarczone na miejsce w ciągu kilku dni. Jest to też bezpieczniejsza forma transportu.

W ZEA znajduje się aż 12 lotnisk, z czego największe z nich w Dubaju. Transport z nich do Polski zajmuje zazwyczaj 2-3 dni.