Dostawa ładunków drobnicowych na trasie Polska-Stany Zjednoczone

od 1 do 25 palet

Dostawa ładunków drobnicowych na trasie Polska-Stany Zjednoczone

od 1 do 25 palet

Kalkulator kosztów wysyłki

Skontaktuj się z nami

Odprawa celna

Pomoc z dokumentami

Ładunek drobnicowy

Indywidualny pojazd

Dostawa towarów z USA może odbywać przy pomocy wielu różnych środków transportu. Możliwa jest spedycja USA-Polska w kontenerach, na paletach lub w skrzyniach. Fracht lotniczy jest w tym przypadku najszybszą formą dostawy, będzie więc idealny dla zleceń, gdzie liczy się czas. Ładunek z Polski do USA może być też transportowany poprzez fracht morski, na masowcach, które składują kontenery. Dostawa z USA jest też możliwa poprzez międzynarodowy transport towarów samochodem oraz międzynarodowy transport kolejowy.

Rodzaje transportu:

Transport lotniczy

3-5
dni

Transport samochodowy

-
dni

Transport morski

od 25
dni

Transport kolejowy

-
dni

Rodzaje opakowań ładunków:

Opakowania kartonowe

Opakowanie folią stretch

Pudło ze sklejki

Drewniana skrzynia

Jak przewożony jest Twój ładunek?

Skonsolidowane ładunki transportowane z Polski do USA lub z USA do Polski składają się z kilku małych partii, które należą do różnych właścicieli.

Przewóz ładunków USA-Polska

Stany Zjednoczone to największa wolnorynkowa gospodarka na świecie. Nic więc dziwnego, że jest to bardzo ważny partner handlowy dla wszystkich krajów Europy, w tym Polski. Eksport z USA do Polski liczymy w miliardach dolarów. Najczęściej są to produkty jak:

Produkty przemysłu elektromaszynowego

Produkty
mineralne

Wyroby
metalurgiczne

Artykuły
rolno-spożywcze

Wyroby przemysłu chemicznego

Oczywiście również USA importuje wiele towarów z naszego kraju. Można tu wymienić m.in.

Procesory
cyfrowe

Zespoły
prądotwórcze

Części do samochodów i akcesoria

Żurawie
okrętowe

Protezy,
aparaty słuchowe

mięso wieprzowe (świeże lub mrożone)

Urządzenia mechaniczne i elektryczne

Jak widać, zakres eksportu z Polski do USA jest bardzo szeroki i dotyczy wielu branż i gałęzi biznesu. Współpraca pomiędzy naszymi krajami stale się też rozwija, co oznacza duże zapotrzebowanie na transport pomiędzy naszym krajem a Stanami Zjednoczonymi.

Spedycja USA-Polska –
jaki transport mamy do wyboru?

Oczywiście biorąc pod uwagę położenie USA, firmy importujące lub eksportujące towary mają do wyboru dwie formy transportu: morski i lotniczy.

Transport morski

USA-Polska – transport ładunków drogą morską

Ten rodzaj transportu sprawdzi się zarówno w przypadku większych ładunków, jak i ładunków niezapełniających kontener. Wtedy możliwy jest oczywiście transport drobnicowy (LCL), a więc przewożenie ładunków kilku klientów w jednym kontenerze. Ładunki z Polski do USA albo na odwrót, mogą pokonywać tę trasę w kartonach, paletach, workach i innych formach opakowania.
Ponieważ w przypadku Stanów Zjednoczonych transport samochodowy oraz kolejowy nie wchodzą w grę, to właśnie fracht morski będzie najbardziej konkurencyjny cenowo. Jest to więc świetna opcja dla klientów, dla których cena liczy się bardziej niż szybkość dostawy. Czas dostawy jest oczywiście zależny od tego, czy korzystamy w USA z portu na Wschodnim, czy Zachodnim Wybrzeżu. Może zająć od 10 do nawet 30 dni.

Transport lotniczy

USA-Polska – lotniczy transport

Dostawa lotnicza towarów z USA (albo do USA) to zdecydowanie najszybsza forma transportu, która zajmie ok. 2-3 dni. Ten rodzaj frachtu jest wybierany szczególnie chętnie w przypadku towarów wartościowych albo tych, które mają krótki termin przydatności.