Planujesz rozpocząć biznes związany z handlem z Indiami? Zanim zaczniesz organizować transport ładunków z Indii lub z Polski, koniecznie zapoznaj się z etykietą biznesową w tym odległym kraju. W ten sposób unikniesz wielu nieporozumień i będziesz w stanie sprawniej zarządzać firmą. Sprawdź, co warto wiedzieć o kulturze biznesu w Indiach!
Angielski jako język biznesu
Do prowadzenia przewozu ładunków Indie-Polska nie ma konieczności znajomości lokalnych języków, ponieważ mieszkańcy Indii dobrze znają angielski i swobodnie posługują się w nim w świecie biznesu. Jest to bez wątpienia spore ułatwienie w porównaniu z wieloma azjatyckimi krajami, w których mile widziana jest znajomość obowiązującego w nich języka urzędowego. Podczas omawiania warunków transportu ładunków z Indii warto jednak skorzystać z pomocy tłumacza ze względu na dość ciężki akcent i wtrącanie przez Indusów zwrotów w językach, którymi posługują się na co dzień.
Różnice pomiędzy regionami
Indie to ogromny kraj, którego kultura biznesowa może znacznie różnić się w zależności od regionu. Podczas organizacji eksportu z Indii czy też dostawy towarów do Indii warto zatem zapoznać się z etykietą biznesową panującą w danym stanie. Weź pod uwagę również kwestie religijne, aby uniknąć wpadek np. podczas wręczania prezentów lub zapraszania na obiad. Znajomość różnic pomiędzy regionami pozwoli Ci też w efektywny sposób prowadzić transport ładunków do Indii i Polski.
Hierarchia i styl formalny
W świecie indyjskiego biznesu hierarchia jest niezwykle ważna. Podczas spotkania dotyczącego dostawy towarów z Indii zawsze należy pamiętać, aby najpierw przywitać się z osobą o najwyższej pozycji w firmie. W komunikacji preferowany jest styl formalny, z użyciem tytułów i zwrotów na „Pan/Pani”. Takie podejście pokazuje szacunek i profesjonalizm, czyli cechy wysoko cenione w indyjskim biznesie.
Negocjacje biznesowe w Indiach
Negocjacje na linii Indie-Polska w kwestii transportu ładunków zazwyczaj bywają powolne i wymagają cierpliwości. Częste przerwy, telefony czy niespodziewane zmiany planów są na porządku dziennym. Ponadto Indusi rzadko odmawiają wprost, co może utrudniać jasną komunikację podczas organizacji wysyłki ładunków z Polski do Indii. W celu uniknięcia nieporozumień warto zadawać konkretne pytania, na przykład dotyczące daty następnego spotkania czy też terminu wysyłki palet z Indii do Polski.