Firma logistyczna «AcLand»
Logistyka transportu międzynarodowego
i odprawy celne

Transport lotniczy cargo z USA do Polski – co warto wiedzieć?

Transport lotniczy cargo

Wybór odpowiedniego środka transportu jest niezwykle ważny w przypadku sprowadzania towarów z USA. W przypadku wielu ładunków strzałem w dziesiątkę może być przewóz drogą lotniczą. Jest to szybki i bezpieczny sposób na dostarczenie towaru ze Stanów Zjednoczonych. Sprawdź, co warto wiedzieć o transporcie lotniczym cargo z USA do Polski.

Czas

Transport lotniczy cargo z USA do Polski cechuje się najszybszym czasem dostawy w porównaniu do innych form transportu. Średni czas dostawy towarów z USA wynosi od 2 do 5 dni roboczych, co sprawia, że jest to doskonała opcja dla firm, które potrzebują szybkiego transportu produktów o krótkim terminie przydatności do spożycia. Należy jednak uwzględnić zawsze czas potrzebny na transport samochodowy w USA i Polsce. Ponadto na trasie USA-Polska lotniczy transport cargo odbywa się regularnie.

Koszt

Dostawa lotnicza towarów z USA jest zazwyczaj jednym z najdroższych rodzajów transportu cargo. Wyższe koszty wynikają z konieczności obsługi logistycznej na lotnisku oraz opłat za transport i ubezpieczenie przesyłek. Możliwość przewiezienia w krótkim czasie dużych ilości ładunków z Polski do USA lub w odwrotnym kierunku może być jednak dla wielu firm bardzo opłacalna. Ostateczna cena spedycji USA-Polska zależy natomiast od wielu czynników i często jest ustalana indywidualnie.

Przepisy

Eksport z USA podlega ścisłym przepisom i regulacjom celno-taryfowym. Handel międzynarodowy może też wymagać różnego rodzaju zezwoleń. Konieczne jest zrozumienie i przestrzeganie tych przepisów, aby uniknąć opóźnień i komplikacji podczas transportu. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy spedycyjnej, która pomoże w załatwianiu formalności celnych i zapewni zgodność z przepisami.

Zalety i wady

Zaletą lotniczej dostawy towarów do USA i Polski jest przede wszystkim szybkość transportu. Ponadto na trasie USA-Polska transport ładunków samolotami cargo jest uznawany za bardzo bezpieczne przedsięwzięcie. Trzeba jednak brać pod uwagę wysokie koszty i ograniczenia dotyczące wielkości i wagi przesyłek. Należy też uwzględnić ewentualne opóźnienia związane z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Czytaj także

5 etapów organizacji międzynarodowego transportu lotniczego
Transport lotniczy jest jednym z najszybszych sposobów przemieszczania towarów pomiędzy odległymi miejscami na mapie świata. Organizacja dostawy ładunków lotniczych jest...
Organizacja transportu morskiego — co należy wziąć pod uwagę?
Transport morski towarów bez wątpienia jest przedsięwzięciem na dużą skalę i wymaga doskonałej organizacji. Zadbanie nawet o najdrobniejsze szczegóły dostawy...

Formularz kontaktowy

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.