Firma logistyczna «AcLand»
Logistyka transportu międzynarodowego
i odprawy celne

Import towarów z Chin – dlaczego warto postawić na transport kolejowy?

Importing Goods from China – Why Should You Choose Rail Freight?

Międzynarodowy transport kolejowy z Chin staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród firm importujących ładunki do Polski. Pociągi kontenerowe oferują bowiem wiele zalet i są bardzo konkurencyjną opcją dla samolotów i statków cargo. Przekonaj się, dlaczego warto rozważyć transport kolejowy towarów do Polski z Chin.

Koszt i czas dostawy

Transport kolejowy z Chin oferuje korzyści pod względem kosztu i czasu dostawy. Koszt jednostkowy przesyłki jest zazwyczaj niższy niż w przypadku transportu lotniczego. Natomiast czas dostawy towarów w pociągach kontenerowych do Polski jest krótszy niż w transporcie morskim i drogowym. Dostawa zajmie co najmniej 18 dni, podczas gdy statki i ciężarówki potrzebują minimum 35 dni. W ten sposób import kolejowy cargo stała się naprawdę atrakcyjną alternatywą dla innych sposobów przewozu ładunków na znaczne odległości.

Duża ładowność

Kolejnym atutem transportu kolejowego jest możliwość przewozu dużej ilości towarów. Pociągi kontenerowe mogą pomieścić znacznie większą ilość ładunku niż pojazdy samochodowe. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą dokonywać jednorazowego transportu większych ilości towarów, co wpływa korzystnie na efektywność logistyczną przedsięwzięcia. Ponadto transport kolejowy umożliwia przewóz różnego rodzaju towarów, w tym tych, które są trudne do dostarczenia innymi środkami transportu. Dotyczy to m.in. materiałów sypkich, które wymagają specjalnej obsługi i odpowiedniego zabezpieczenia w czasie transportu.

Rozwój infrastruktury

W ostatnich latach można zaobserwować dynamiczny rozwój infrastruktury transportu kolejowego z Chin do Europy. Inicjatywa „Pas i Szlak” wiąże się z rozbudową połączeń kolejowych. Co więcej, pociągi kontenerowe do Polski są ważnym elementem planowanych i istniejących już szlaków handlowych. Dzięki licznym modernizacjom transport kolejowy z Chin cenę może mieć coraz korzystniejszą dla przewoźników i ich klientów.

Ekologia

Transport kolejowy towarów w kontenerach jest uważany za stosunkowo ekologiczne rozwiązanie. Jego negatywny wpływ na środowisko jest znacznie mniejszy zwłaszcza w porównaniu z transportem lotniczym, który generuje duże ilości zanieczyszczeń. Firmy, które dbają o zrównoważony rozwój, coraz częściej wybierają eksport kolejowy z Chin właśnie ze względu na jego ekologiczny charakter.

Czytaj także

Eksport towarów z Chin do Polski: 4 najważniejsze wyzwania
Eksport towarów z Chin do Polski cieszy się coraz większym zainteresowaniem firm, które chcą korzystać z bogactwa możliwości produkcyjnych i...
Efektywne zarządzanie spedycją między Polską i USA: co warto wiedzieć?
Umiejętne zarządzanie międzynarodową spedycją jest niezwykle ważnym elementem sukcesu wielu firm. Sprowadzanie ładunków z USA do Polski to złożone i...

Formularz kontaktowy

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.