Firma logistyczna «AcLand»
Logistyka transportu międzynarodowego
i odprawy celne

Import towarów z Chin – dlaczego warto postawić na transport morski?

Import towarów z Chin

Organizacja przewozu ładunków z Chin do Polski to niemałe wyzwanie. Bardzo ważną kwestią jest wybór odpowiednich środków transportu. Podczas planowania dostarczenia ładunków z tego kraju na pewno warto rozważyć wykorzystanie zalet statków cargo. Sprawdź, dlaczego eksport z Chin drogą morską to dobry pomysł.

Atrakcyjny koszt transportu na duże odległości

Transport ładunków z Chin do Polski wiąże się z dość wysokimi kosztami, co jest związane oczywiście z dużą odległością dzielącą te dwa kraje. Transport morski w wielu przypadkach jest znacznie tańszy niż dostawa towarów z Chin drogą lotniczą. Dotyczy to zwłaszcza ładunków o dużej wadze i objętości. Ceny przewozu kontenerów 20 DC z Chin i 40 HC z Chin są naprawdę atrakcyjne. Dzięki obniżeniu kosztów importu można zwiększyć swoją konkurencyjność w branży.

Możliwość przewożenia dużych ilości towaru

Chiny są znane z produkcji różnorodnych towarów w dużych ilościach. Transport morski umożliwia przewożenie niezwykle pojemnych kontenerów 20 z Chin lub kontenerów 40 z Chin. Jest to szczególnie atrakcyjne dla przedsiębiorców, którzy sprowadzają ładunek drobnicowy z Chin, zajmują się importem na dużą skalę. Ładowność statków cargo jest znacznie większa niż w przypadku dostawy lotniczej towarów z Chin.

Mniejsze ograniczenia dotyczące rodzaju towaru

Transport ładunków z Chin drogą morską oferuje też większą elastyczność w kwestii rodzaju przewożonych towarów. W przeciwieństwie do transportu lotniczego i dostawy kolejowej towarów z Chin jest znacznie mniej ograniczony pod względem rozmiaru, wagi i kształtu ładunku. Statki cargo oferują dużo większą przestrzeń niż np. pociąg kontenerowy z Chin do Polski. Dzięki temu organizacja transportu ładunków jest znacznie łatwiejsza.

Niższe ryzyko kradzieży przewożonego towaru

Ryzyko kradzieży przewożonego towaru jest mniejsze na statkach cargo. Podróżujące z Chin do Polski kontenery morskie są dobrze zabezpieczone. Trudno się do nich dostać, a na dodatek ze statku nie można łatwo uciec. W ten sposób można zminimalizować ryzyko utraty towaru lub jego części podczas transportu z Chin. To z kolei pozwala na optymalizację kosztów związanych z eksportem do Polski z Chin.

Czytaj także

3 najważniejsze terminale kontenerowe w Polsce
Polska jest ważnym krajem w międzynarodowym transporcie towarów w kontenerach morskich, zwłaszcza w obszarze regionu bałtyckiego. Do najważniejszych portów w...
Transport kolejowy cargo z Chin: co warto wiedzieć?
Transport kolejowy cargo stanowi coraz poważniejszą konkurencję dla transportu morskiego i dostaw lotniczych towarów z Chin. Jego rosnąca popularność zdecydowanie...

Formularz kontaktowy

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.