Firma logistyczna «AcLand»
Logistyka transportu międzynarodowego
i odprawy celne

Rodzaje opakowań ładunków — krótki przewodnik dla początkujących

Rodzaje opakowań ładunków

Podczas organizowania transportu towarów opakowanie odgrywa kluczową rolę w zabezpieczeniu ładunków przed zniszczeniem lub uszkodzeniem. Z tego powodu wybór opakowania nie powinien być przypadkowy, a pod uwagę należy wziąć m.in. rodzaj towaru, odległości, wymogi bezpieczeństwa i indywidualne preferencje. Przekonaj się, jakie opakowania ładunków sprawdzą się najlepiej w twoim przypadku.

Opakowania kartonowe

Opakowania kartonowe są jednymi z najpopularniejszych na rynku. Transport z Chin do Polski często wykorzystuje je zarówno w transporcie morskim, jak i lotniczym. Ma to związek z tym, że kartony są lekkie, łatwe w użyciu i zapewniają odpowiednią ochronę dla większości popularnych towarów. Nadają się do przewozu mniejszych przedmiotów, takich jak ubrania, elektronika czy też różnego rodzaju akcesoria. Nie bez znaczenia jest też ich stosunkowo niska cena i możliwość recyklingu.

Opakowanie folią stretch

Opakowanie folią stretch polega na owinięciu elastycznej folii wokół ładunku. W ten prosty sposób można zabezpieczyć towary przed kurzem, wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Ta metoda jest szczególnie przydatna w przypadku palet z towarem, zapobiega przemieszczaniu się ładunków. Dzięki temu dostawa z Chin do Polski może dotrzeć w dobrym stanie, co dla dostawców i ich klientów oznacza mniejsze straty finansowe lub ich zupełny brak.

Pudło ze sklejki

W takich pudłach sklejka przeważnie pojawia się na krawędziach, zwiększając trwałość i wytrzymałość opakowania. W związku z tym taki produkt często jest wykorzystywany w transporcie z morskim z Chin do Polski do przewozu cięższych lub delikatnych przedmiotów, które wymagają szczególnej ochrony. W wielu przypadkach możliwe jest też ponowne użycie pudeł ze sklejki, co pozwala zaoszczędzić pieniądze i zredukować negatywny wpływ transportu na środowisko naturalne.

Drewniana skrzynia

Drewniane skrzynie to solidne opakowania, które mogą być ponownie wykorzystane do przewozu towarów. W przypadku modeli z litego drewna doskonale nadają się do transportu ładunków, które wymagają dobrego zabezpieczenia przed uszkodzeniami. Z kolei wersja z prześwitami między deskami to wygodne i stosunkowo tanie rozwiązanie. Takie skrzynki warto wykorzystać do dostawy produktów, które nie wymagają wysokiego poziomu ochrony.

Czytaj także

Jak transport lotniczy cargo zmienił globalny łańcuch dostaw?
Transport lotniczy cargo bez wątpliwości zrewolucjonizował globalny łańcuch dostaw. Bez dostaw ładunków lotniczych rzeczywistość przeciętnego obywatela Polski z pewnością wyglądałaby...
4 powody, dla których w transporcie morskim warto postawić na kontenery
Podczas organizacji transportu morskiego niezwykle ważne jest wybranie odpowiedniego sposobu przewozu towarów. Sporą popularnością cieszą się dostawy w kontenerach, co...

Formularz kontaktowy

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.