Firma logistyczna «AcLand»
Logistyka transportu międzynarodowego
i odprawy celne

Koleją przewieziesz najszybciej i najsprawniej

Transport kolejowy towarów

Ładunek kolejowy przewożony po torach jest najczęściej wybieraną formą transportowania towarów i dóbr zarówno w przesyłkach krajowych, jak i w międzynarodowych. 

Transport kolejowy towarów w standardowych kontenerach ma praktycznie nieograniczone możliwości jeśli chodzi o wielkość i ilość ładunku. Przewoźnik do dyspozycji klienta przekazuje różnorodność kontenerów i platform, które spełnią potrzeby ładowności i tonażu każdego rodzaju produktu. Pociąg kontenerowy do Polski dziennie przewozi niezliczoną ilość towarów w międzynarodowym transporcie kolejowym.

Pociągi w każdy zakątek świata

Import i eksport kolejowy jest w rozkwicie. W obecnych czasach możliwości transportu towarów, nawet w najdalsze zakątki świata, są nieograniczone. Handel międzynarodowy jest ogromnym potencjałem rozwoju firmy, ale należy bezwzględnie pamiętać o zasadach i znajomości aspektów międzynarodowego prawa handlowego.

Sprawa robi się bardziej skomplikowana, jak wyjedziemy poza strefę Schengen i Unię Europejską – im bardziej oddalone państwa, tym bardziej musimy się poznać na zagranicznym prawie handlowym, imporcie i eksporcie. 

Transport kolejowy z Chin w XXI wieku jest już codziennością. Nie oznacza to jednak, że jego organizacja jest prosta. Aby ułatwić sobie import i eksport dóbr z Chin, skontaktuj się z profesjonalną firmą profesjonalną firmą, która w organizacji transportu kolejowego ma wiele lat doświadczenia i tysiące zadowolonych klientów.

Cła, podatki, ceny

Odległość, zupełnie inne prawo handlowe, sposób naliczania cła i podatków, wymusza od klientów posiadania szerokiej wiedzy z zakresu transportu kolejowego do i z Polski, lub też zaufania firmy logistyczno-spedycyjnej. 

Cena transportu kolejowego z Chin jest zmienna i zależy od wielu czynników: rodzaju przewożonego towaru, jego ilości, rozmiaru, wagi i innych cech, które mają wpływ na import-eksport. Niebezpieczne ładunki, ładunki priorytetowe lub o nieforemnych rozmiarach wyceniane są poza standardowym cennikiem.

Czytaj także

3 najważniejsze terminale kontenerowe w Polsce
Polska jest ważnym krajem w międzynarodowym transporcie towarów w kontenerach morskich, zwłaszcza w obszarze regionu bałtyckiego. Do najważniejszych portów w...
Transport kolejowy cargo z Chin: co warto wiedzieć?
Transport kolejowy cargo stanowi coraz poważniejszą konkurencję dla transportu morskiego i dostaw lotniczych towarów z Chin. Jego rosnąca popularność zdecydowanie...

Formularz kontaktowy

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.