Firma logistyczna «AcLand»
Logistyka transportu międzynarodowego
i odprawy celne

Niezawodny transport drogowy dla Ciebie i Twojej firmy

Transport ciężarówką drogami lądowymi jest najstarszą z istniejących metod transportu na świecie – drogi powstały długo przed powstaniem kolei, frachtu morskiego czy samolotów i infrastruktury lotniskowej. Międzynarodowy transport towarów samochodem i ciężarówkami z naczepami bądź załadowanymi kontenerami, posiada wiele zalet i jest najczęściej wybieranym sposobem transportu do i z Polski.

Korzyści z transportu drogowego

Dostawa drogą lądową jest najszybszą i najpopularniejszą formą transportu na krótkich i dłuższych dystansach. Zarówno eksport jak i import towarów dużych i drobnicowych może odbyć się w usłudze door-to-door, czyli towar odebrany spod drzwi klienta trafia bezpośrednio do odbiorcy. Samochód czy ciężarówka z naczepą wykorzysta całą dostępną infrastrukturę lądową: autostrady, drogi, ulice i mniejsze ścieżki. Gwarantuje sprawną dostawę ładunków dzięki dostępności dużej ilości podwykonawców na rynku.

Lądowy transport drogowy cechuje się dużą elastycznością oraz niską ceną w porównaniu z innymi metodami transportu.

Wady lądowego transportu towarów

Duża kolizyjność, możliwość powstania wypadku drogowego, stosunkowo duża emisyjność spalin i ograniczenia dotyczące masowych i pokaźnych ładunków, to największe wady transportu ciężarówką z Polski i do Polski. Należy wziąć pod uwagę fakt, że po drogach porusza się wiele innych pojazdów i przewoźnik często nie ma wpływu na zdarzenia dziejące się na drogach, przez co dostarczenie ładunku może być opóźnione.

Kiedy wybrać transport międzynarodowy do i z Polski?

Najkorzystniej zdecydować się na przewóz ładunków drogą lądową, zarówno w eksporcie jak i imporcie towarów, jeśli Twoja firma ma do przewiezienia ładunki o znacznej masie.

Odpowiednio dobrana firma doradzi Tobie i wybierze rozwiązania najkorzystniejsze dla Twojego biznesu. Jeśli planujesz dystrybucję towarów w stosunkowo bliskiej odległości (do kilku tysięcy kilometrów) i czas realizacji jest dla Ciebie priorytetem, zdecyduj się na transport ciężarowy. W zależności od przewożonego ładunku (drobnicowy lub większe ładunki) zostanie dobrany dla Ciebie odpowiedni rodzaj transportu.

Czytaj także

3 najważniejsze terminale kontenerowe w Polsce
Polska jest ważnym krajem w międzynarodowym transporcie towarów w kontenerach morskich, zwłaszcza w obszarze regionu bałtyckiego. Do najważniejszych portów w...
Transport kolejowy cargo z Chin: co warto wiedzieć?
Transport kolejowy cargo stanowi coraz poważniejszą konkurencję dla transportu morskiego i dostaw lotniczych towarów z Chin. Jego rosnąca popularność zdecydowanie...

Formularz kontaktowy

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.