Firma logistyczna «AcLand»
Logistyka transportu międzynarodowego
i odprawy celne

3 powody, dla których warto postawić na transport lotniczy cargo

transport lotniczy cargo

Transport lotniczy cargo ze względu na swoje liczne zalety staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w dziedzinie logistyki. Daje możliwość dostawy ładunków lotniczych w bardzo krótkim czasie, a to zaledwie jeden z wielu plusów tego rodzaju transportu. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na fracht lotniczy cargo.

Szybka dostawa nawet na duże odległości

Transport lotniczy zapewnia szybką dostawę towaru nawet w przypadku dużych odległości. Przykładowo ładunek lotniczy wysłany z Polski do USA może zostać dostarczony już w 3-5 dni. W przypadku transportu morskiego potrzebne jest natomiast co najmniej 25 dni. Więcej o transporcie lotniczym Polska-USA możesz dowiedzieć się na stronie firmy Acland.

Niewątpliwą zaletą jest także to, że międzynarodowy fracht lotniczy jest niezwykle rozwinięty. Dzięki czemu ładunki mogą dotrzeć niemal do dowolnego miejsca przeznaczenia w rekordowo krótkim czasie. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż w transporcie lotniczym towarowym dość rzadko występują poważne opóźnienia. W ten sposób można liczyć nie tylko na szybką, ale także terminową dostawę.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Transport lotniczy na świecie cieszy się sporą popularnością w branży logistycznej również ze względu na bezpieczeństwo towarów. Lotniska, linie lotnicze i przewoźnicy mają rygorystyczne procedury bezpieczeństwa, które minimalizują ryzyko utraty lub uszkodzenia ładunku w samolocie. Jest to szczególnie ważne w przypadku delikatnych produktów np. ze szkła. Ponadto katastrofy lotnicze zdarzają się bardzo rzadko. Dzięki temu ryzyko utraty towaru jest stosunkowo niewielkie.

Brak ograniczeń terenowych

Niewątpliwą zaletą transport lotniczy dla logistyki jest brak ograniczeń terenowych. W przeciwieństwie np. do transportu samochodowego nie ma konieczności nakładania drogi z powodu np. naturalnych przeszkód w postaci gór lub remontów dróg. W wielu przypadkach nie wymaga też skomplikowanego łączenia kilku środków transportu. Transport lotniczy do Chin może wymagać jedynie wykorzystania dodatkowo transportu samochodowego w celu dowozu towaru do portu w Polsce i później dostawy do miejsca docelowego w Chinach.

Czytaj także

3 najważniejsze terminale kontenerowe w Polsce
Polska jest ważnym krajem w międzynarodowym transporcie towarów w kontenerach morskich, zwłaszcza w obszarze regionu bałtyckiego. Do najważniejszych portów w...
Transport kolejowy cargo z Chin: co warto wiedzieć?
Transport kolejowy cargo stanowi coraz poważniejszą konkurencję dla transportu morskiego i dostaw lotniczych towarów z Chin. Jego rosnąca popularność zdecydowanie...

Formularz kontaktowy

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.