Firma logistyczna «AcLand»
Logistyka transportu międzynarodowego
i odprawy celne

Transport morski w kontenerach – co warto wiedzieć?

Transport morski w kontenerach

Transport morski kontenerowy jest kluczowym elementem międzynarodowego transportu towarów. Zapewnia bezpieczną dostawę ładunków drogą morską, dlatego dla Polski odgrywa istotną rolę w imporcie i eksporcie. Sprawdź, jak działa międzynarodowy transport towarów w kontenerach, jakie są jego zalety oraz kiedy warto z niego skorzystać.

Co to jest transport morski w kontenerach? 

W ramach transportu kontenerowego morskiego towary są umieszczane w standaryzowanych kontenerach, które są ładowane na statki. Kontenery typu 40 HC czy 20 DC do Polski lub z Polski mogą pomieścić różnorodne ładunki, w tym ładunki drobnicowe w kontenerach lub towar wielkogabarytowy. Po załadowaniu statki wyruszają w podróż morską w celu dostawy w kontenerach do portu docelowego.

Zalety transportu morskiego w kontenerach 

Transport morski z wykorzystaniem kontenerów ma wiele zalet. Przede wszystkim, umożliwia przewóz dużych ilości towarów na znaczne odległości przy stosunkowo niskich kosztach. Fracht morski jest znacznie niższy niż np. opłaty za transport lotniczy. Kontenery są również łatwe w załadunku, rozładunku i przechowywaniu, co przyspiesza procesy logistyczne. Ponadto, transport morski jest dość ekologiczny, generując mniejszą emisję dwutlenku węgla w porównaniu do innych środków transportu. Sporym plusem jest też to, że kontenery wysyłane drogą morską są zawsze starannie zabezpieczane, co zapobiega uszkodzeniom podczas transportu.

Dla kogo transport morski w kontenerach?

Transport morski do Polski jest idealnym rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które zajmują się handlem międzynarodowym. Import i eksport w kontenerach do Polski doskonale sprawdzają się w przypadku drobnicy, czyli np. odzieży i elektroniki.

Ponadto niekiedy kontener do Polski jest jedyną opcją dla firm, które przewożą ciężkie lub ponadwymiarowe produkty. Przykładowo transport maszyn rolniczych z Polski do USA z wykorzystaniem samolotów cargo jest w zasadzie niemożliwy. Wysłanie kontenerów z Gdyni lub Gdańska to także świetne rozwiązanie dla firm, które są zlokalizowane w niezbyt dużej odległości od polskich portów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o transporcie morskim w kontenerach? Odwiedź naszą stronę lub skontaktuj się z nami!

Czytaj także

Jak transport lotniczy cargo zmienił globalny łańcuch dostaw?
Transport lotniczy cargo bez wątpliwości zrewolucjonizował globalny łańcuch dostaw. Bez dostaw ładunków lotniczych rzeczywistość przeciętnego obywatela Polski z pewnością wyglądałaby...
4 powody, dla których w transporcie morskim warto postawić na kontenery
Podczas organizacji transportu morskiego niezwykle ważne jest wybranie odpowiedniego sposobu przewozu towarów. Sporą popularnością cieszą się dostawy w kontenerach, co...

Formularz kontaktowy

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.