Firma logistyczna «AcLand»
Logistyka transportu międzynarodowego
i odprawy celne

Co jest potrzebne do rozpoczęcia kariery w logistyce transportu międzynarodowego?

Co jest potrzebne do rozpoczęcia kariery w logistyce transportu międzynarodowego

Myślisz o rozpoczęciu kariery w logistyce transportu międzynarodowego? Ta branża nadal jest w fazie intensywnego rozwoju, dlatego znalezienie pracy nie powinno być problemem. Na dodatek można liczyć na naprawdę dobre zarobki. Sprawdź, czego oczekują od przyszłych pracowników firmy zajmujące się logistyką transportu międzynarodowego.

Wykształcenie

Wbrew pozorom w świecie logistyki nie zawsze  jest wymagane wykształcenie wyższe. Firma logistyczna może chcieć zatrudnić również osoby, które ukończyły np. technikum logistycznego. Dyplom inżyniera lub magistra z zakresu TSL otwiera natomiast drogę do bardziej prestiżowych stanowisk i lepszych zarobków.

Znajomość języków obcych

Logistyka międzynarodowa zdecydowanie wymaga znajomości języków obcych. Umiejętność porozumiewania się po angielsku to obecnie właściwie podstawa komunikacji z klientami, dostawcami i partnerami biznesowymi. Przydać mogą się jednak również inne języki. Firma Acland zajmuje się przykładowo transportem nie tylko z USA, ale także z Chin, Indii czy też Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Umiejętności techniczne

W zdobyciu pracy w logistyce transportu międzynarodowego z pewnością mogą pomóc umiejętności techniczne. Mile widziana jest znajomość oprogramowania komputerowego i narzędzi do obsługi logistycznej. Wpis w CV dotyczący wiedzy z zakresu systemów zarządzania transportem (TMS), monitorowania floty i analizy danych jest zawsze pozytywnie oceniany przez potencjalnych pracodawców.

Doświadczenie w branży 

Do branży logistyki międzynarodowej można wkroczyć bez doświadczenia na podobnych stanowiskach. Wpis w CV dotyczący pracy w firmie świadczącej usługi logistyczne czy też znajomości ważnych procedur może jednak pomóc w zdobyciu lepszego stanowiska bądź wynegocjowania wyższych zarobków. Pracodawcy przychylnie patrzą nawet na praktyki zawodowe, staże i wolontariaty, które są związane z logistyką.

Odpowiednie cechy charakteru

Praca w logistyce transportu międzynarodowego wymaga odpowiednich cech charakteru. Idealny kandydat jest zorganizowaną osobą, która świetnie zarządza czasem i doskonale radzi sobie w pracy w stresie i pod presją czasu. Ponadto powinien mieć silne umiejętności interpersonalne, lubić pracę zespołową, a także być elastyczny i otwarty na zmiany.

Czytaj także

3 najważniejsze terminale kontenerowe w Polsce
Polska jest ważnym krajem w międzynarodowym transporcie towarów w kontenerach morskich, zwłaszcza w obszarze regionu bałtyckiego. Do najważniejszych portów w...
Transport kolejowy cargo z Chin: co warto wiedzieć?
Transport kolejowy cargo stanowi coraz poważniejszą konkurencję dla transportu morskiego i dostaw lotniczych towarów z Chin. Jego rosnąca popularność zdecydowanie...

Formularz kontaktowy

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.