Firma logistyczna «AcLand»
Logistyka transportu międzynarodowego
i odprawy celne

Co Polska importuje z USA?

Stany Zjednoczone są największą gospodarką świata. Nic więc dziwnego, że eksport z USA do Polski obejmuje tak wiele produktów z różnych branż. Spedycja USA-Polska ma się dobrze, a współpraca handlowa między tymi dwoma krajami nadal ma spore pole do rozwoju. Sprawdź, co Polska najczęściej importuje ze Stanów Zjednoczonych.

Produkty przemysłu elektromaszynowego

USA import do Polski prowadzi na sporą skalę w kwestii produktów przemysłu elektromaszynowego. Do kraju nad Wisłą regularnie trafiają dostawy towarów z USA z nowoczesnymi maszynami, urządzeniami elektrycznymi i urządzeniami elektronicznymi w kontenerach 40 HC z USA i 20 DC z USA. Więcej informacji o imporcie amerykańskich produktów elektromaszynowych można znaleźć na naszej stronie dotyczącej dostawy towarów z USA.

Produkty mineralne

Stany Zjednoczone są także znaczącym dostawcą produktów mineralnych na polski rynek. W tym przypadku eksport do Polski z USA odbywa się najczęściej drogą morską. W kontenerach 40 z USA i w kontenerach 20 z USA można znaleźć m.in. węgiel, rudy metali i różnego rodzaju surowce chemiczne, czyli kluczowe produkty dla polskiego przemysłu.

Wyroby metalurgiczne

Ważną częścią eksportu USA do Polski są wyroby metalurgiczne, wśród których dominują stal, aluminium i metale kolorowe. Stany Zjednoczone w tej kwestii słyną z wysokiej jakości i spełniają wymagania polskiego rynku. W tym przypadku dostawa towarów do USA i z USA przeważnie odbywa się drogą morską.

Artykuły rolno-spożywcze

USA jest również ważnym dostawcą artykułów rolno-spożywczych dla Polski. Na paletach z USA do Polski docierają takie produkty jak zboża, nasiona, mięso, owoce i warzywa. Ze względu na krótki termin ważności żywność przeważnie wysyła się z USA do Polski lotniczym transportem. Co ciekawe, spożywcze ładunki z Polski do USA obejmują najczęściej mięso.

Co jeszcze Polska importuje z USA?

Wśród importowanych produktów sporą część zajmuje również szeroko pojęty transport samochodowy z USA. Co ciekawe, Polska wysyła dostawy towarów do USA z częściami do amerykańskich pojazdów. W ładunkach skonsolidowanych z USA często można znaleźć elektronikę, czyli np. smartfony, laptopy i różne gadżety, które cieszą się dużym zainteresowaniem na polskim rynku. Z USA do Polski transport ładunków jest prowadzony również w zakresie produktów chemicznych.

Czytaj także

Jak transport lotniczy cargo zmienił globalny łańcuch dostaw?
Transport lotniczy cargo bez wątpliwości zrewolucjonizował globalny łańcuch dostaw. Bez dostaw ładunków lotniczych rzeczywistość przeciętnego obywatela Polski z pewnością wyglądałaby...
4 powody, dla których w transporcie morskim warto postawić na kontenery
Podczas organizacji transportu morskiego niezwykle ważne jest wybranie odpowiedniego sposobu przewozu towarów. Sporą popularnością cieszą się dostawy w kontenerach, co...

Formularz kontaktowy

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.