Firma logistyczna «AcLand»
Logistyka transportu międzynarodowego
i odprawy celne

Import z Indii do Polski — co warto wiedzieć?

Przewóz ładunków z Indii do Polski jest w fazie dynamicznego rozwoju. Co ciekawe, Polska jest jednym z najważniejszych partnerów handlowych Indii na rynku europejskim. Od lat sprowadzamy z tego kraju wiele produktów z różnych branż. Sprawdź, co Polacy importują z Indii i jakie środki transportu są wykorzystywane przez firmy logistyczne.

Jakie produkty Polska importuje z Indii?

Polska sprowadza z Indii produkty z różnych sektorów gospodarki. Ponad 1/3 dostaw towarów z Indii stanowią produkty przemysłu chemicznego. Najczęściej są to farby, barwniki, tworzywa sztuczne i wiele innych substancji używanych w przemyśle. Co ciekawe eksport do Indii z Polski w dużej mierze również dotyczy produktów przemysłu chemicznego.

Ponadto transport ładunków z Indii obejmuje urządzenia mechaniczne i elektryczne. Ważną część eksportu z Indii do Polski stanowią też wyroby włókiennicze, czyli m.in. odzież. Wysokie miejsce na liście importowanych produktów zajmują również wyroby nieszlachetne i wyroby z metali nieszlachetnych.

W kontenerach z Indii do Polski można też znaleźć produkty rolne. W tej kategorii dominują takie towary jak tytoń, herbata, esencje i ekstrakty kawy i herbaty. Do Polski trafia również różnego rodzaju ładunek drobnicowy z Indii.

Jak wygląda transport towaru z Indii do Polski?

Z Indii do Polski transport ładunków odbywa się na kilka sposobów. Ze względu na duże odległości wiele firm wybiera w celu importu z Indii do Polski lotniczy transport cargo. Dostawa ładunków lotniczych z Indii jest możliwa w ciągu zaledwie od 3 do 5 dni. Jest to zatem świetna opcja w przypadku towarów priorytetowych lub o krótkim terminie ważności.

Sporą popularnością w przypadku eksportu Indii do Polski cieszy się również transport morski. Jest to związane ze stosunkowo niskim kosztem przewozu kontenerów 40HC i 20DC z Indii. Na dodatek możliwy jest przewóz większych ilości towarów czy też produktów wielkogabarytowych. Należy jednak liczyć się z dłuższym czasem transportu ładunków do Indii i z Indii. Kontener 40 i 20 z Indii dotrze do Polski po co najmniej 35 dniach.

Obecnie nie ma możliwości skorzystania z bezpośredniego transportu kolejowego. Ponadto po dotarciu towaru do Polski z Indii transport samochodowy lub kolejowy jest konieczny do tego, żeby dostarczyć palety z Indii do Polski do miejsca docelowego.

Czytaj także

3 najważniejsze terminale kontenerowe w Polsce
Polska jest ważnym krajem w międzynarodowym transporcie towarów w kontenerach morskich, zwłaszcza w obszarze regionu bałtyckiego. Do najważniejszych portów w...
Transport kolejowy cargo z Chin: co warto wiedzieć?
Transport kolejowy cargo stanowi coraz poważniejszą konkurencję dla transportu morskiego i dostaw lotniczych towarów z Chin. Jego rosnąca popularność zdecydowanie...

Formularz kontaktowy

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.