Firma logistyczna «AcLand»
Logistyka transportu międzynarodowego
i odprawy celne

Jak transportować produkty z Chin do Polski?

Jak transportować produkty z Chin do Polski?

Prowadzisz biznes, który wymaga sprowadzania towarów z Chin? A może jesteś właścicielem firmy logistycznej i chcesz zająć się przewozem ładunków z Chin do Polski? W takim razie z pewnością przyda Ci się odrobina wiedzy dotyczącej dostępnych środków transportu. Sprawdź, jakie opcje masz do wyboru w przypadku dostawy towarów z Chin.

Transport lotniczy

Transport lotniczy jest szybkim i bezpiecznym sposobem na transport ładunków z Chin do Polski. Dostawa lotnicza towarów z Chin do Polski zajmuje zazwyczaj tylko kilka dni, co świetnie sprawdza się w przypadku pilnych przesyłek, delikatnych produktów i towarów o krótkim terminie ważności. Należy pamiętać, że eksport z Chin do Polski często obejmuje właśnie np. leki i żywność.

Transport morski

Transport morski odgrywa kluczową rolę w międzynarodowym handlu z Chinami. Kontenery 40HC czy też 20DC z Chin docierają do Polski w ciągu minimum 35 dni. Mimo dłuższego czasu dostawy w porównaniu do frachtu lotniczego, morski przewóz oferuje korzystne koszty i pozwala na transport dużych ilości towarów. Jest to zatem świetna opcja, gdy transportowany ma być ładunek drobnicowy z Chin.

Transport kolejowy

Na trasie z Chin do Polski pociąg towarowy staje się coraz bardziej popularnym wyborem. Dostawa koleją towarów z Chin zajmuje co najmniej 18 dni, jest zatem znacznie szybsza niż drogowy i morski transport z Chin. Na dodatek jest dość ekonomicznym rozwiązaniem, co daje pociągom kontenerowym z Chin do Polski sporą przewagę nad samolotami towarowymi.

Transport drogowy

Transport ładunków z Chin do Polski drogą lądową jest wygodnym rozwiązaniem. Możliwe jest bowiem dostarczenie palety z Chin do Polski jednym środkiem transportu. Ponadto samochody ciężarowe umożliwiają elastyczność w wyborze trasy i są niemal niezależne od warunków pogodowych. Czas dostawy w tym przypadku wynosi jednak ponad 35 dni.

Transport intermodalny

Najczęściej transport Chiny do Polski organizują z wykorzystaniem kilku środków transportu. Przykładowo na trasie Chiny-Polska lotniczy fracht może wymagać połączenia z transportem drogowym lub kolejowym. Związane jest to z tym, że towar zazwyczaj musi zostać przewieziony z lotniska do miejsca docelowego.

Czytaj także

3 najważniejsze terminale kontenerowe w Polsce
Polska jest ważnym krajem w międzynarodowym transporcie towarów w kontenerach morskich, zwłaszcza w obszarze regionu bałtyckiego. Do najważniejszych portów w...
Transport kolejowy cargo z Chin: co warto wiedzieć?
Transport kolejowy cargo stanowi coraz poważniejszą konkurencję dla transportu morskiego i dostaw lotniczych towarów z Chin. Jego rosnąca popularność zdecydowanie...

Formularz kontaktowy

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.