Firma logistyczna «AcLand»
Logistyka transportu międzynarodowego
i odprawy celne

4 rodzaje strategii logistycznych – co warto o nich wiedzieć?

4 rodzaje strategii logistycznych - co warto o nich wiedzieć?

Skuteczne zarządzanie łańcuchem dostaw jest niezwykle ważnym składnikiem sukcesu każdego przedsiębiorstwa, którego działalność ma związek z logistyką. Wybór odpowiedniej strategii logistycznej może pomóc w optymalizacji istotnych procesów, które są elementem łańcucha dostaw. Czas zatem dowiedzieć się więcej o 4 popularnych strategiach logistycznych!

Strategia kosztów

Strategia kosztów koncentruje się na minimalizacji wydatków związanych z operacjami logistycznymi. Firmy realizujące tę strategię starają się efektywnie zarządzać kosztami transportu, składowania oraz obsługi zamówień ładunków lotniczych lub innych. Wybierają tańsze trasy transportowe, negocjują lepsze warunki kontraktów z dostawcami cargo do Polski i usprawniają procesy magazynowe, dążąc do optymalizacji całkowitych kosztów łańcucha dostaw ładunków lotniczych, morskich lub innych.

Strategia jakości

Strategia jakości skupia się na zapewnieniu wysokiej jakości obsługi klienta poprzez ścisłą kontrolę jakości w każdym etapie łańcucha dostaw. Przykładowo firma obsługująca transport lotniczy może kłaść nacisk na eliminację błędów w procesach logistycznych, co umożliwi jej szybkie i bezproblemowe dostarczanie towarów. Dodatkowo lojalność i zadowolenie klienta można budować poprzez właściwe zabezpieczenie ładunków w samolocie i oferowanie praktycznych usług dodatkowych.

Strategia elastyczności

Strategia elastyczności koncentruje się na dostosowywaniu się do zmieniających się warunków rynkowych. W praktyce oznacza to planowanie łańcucha dostaw w sposób, który umożliwia szybką reakcję na zmiany popytu, warunków pogodowych czy też uwarunkowań regulacyjnych. Dzięki temu mogą przykładowo zapewnić sprawny transport lotniczy do Polski nawet w przypadku wystąpienia krótkotrwałych lub długotrwałych utrudnień.

Strategia innowacyjności

Strategia innowacyjności opiera się na zdobywaniu przewagi nad konkurencją poprzez stosowanie innowacyjnych rozwiązań. Wprowadzają do działalności takie technologie jak zaawansowane systemy monitoringu, sztuczna inteligencja czy też automatyzacja procesów magazynowych. Dzięki nim mogą oferować jeszcze bardziej efektywne usługi np. frachtu morskiego lub transportu lotniczego na świecie.

Czytaj także

Międzynarodowy handel produktami rolnymi: co warto wiedzieć o naszych usługach?
Acland od lat działa w międzynarodowym handlu produktami rolnymi. W tej branży zapewniamy szeroki wachlarz usług i to nie tylko...
4 ważne trendy w rozwoju transportu intermodalnego na trasie Chiny-Polska
Relacje gospodarcze między tymi krajami są w fazie dynamicznego rozwoju. Złożoność trasy i odległość sprawiają jednak, że przeważnie konieczne jest...

Formularz kontaktowy

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.