Firma logistyczna «AcLand»
Logistyka transportu międzynarodowego
i odprawy celne

4 zalety transportu samochodowego

W świecie transportu cargo przewozy samochodami są jednym z najpopularniejszych sposobów dostawy towarów. Wiele firm stawia na transport ciężarówką ze względu na liczne zalety takiego rozwiązania. W tym artykule przyjrzymy się korzyściom, jakie płyną z wykorzystania samochodów w dostawach towarów drogą lądową.

Bezpośrednie dostawy

Transport ciężarówką umożliwia bezpośrednie dostarczenie towarów z punktu A do punktu B. W ten sposób można zminimalizować liczbę przeładunków, co może znacznie obniżyć ryzyko uszkodzeń i zagubienia przesyłek. Bezpośrednie dostawy są również wygodne, ponieważ przeważnie są łatwiejsze w organizacji niż np. przewozy lotnicze lub morskie. Ze względu na bezpośredniość międzynarodowy transport towarów samochodem często jest też szybszy, zwłaszcza w przypadku krótkich i średniej długości tras.

Łatwość śledzenia dostaw

W dzisiejszych czasach technologia GPS i systemy zarządzania flotą umożliwiają dokładne śledzenie transportu do Polski. Ciężarówki z Polski w przeciwieństwie np. do statków przeważnie poruszają się po terenach z dostępem do sygnału GPS i Internetu. Dzięki temu zarówno nadawca, jak i odbiorca mogą na bieżąco monitorować lokalizację przesyłki, co zwiększa bezpieczeństwo transportu. Łatwość śledzenia transportu ciężarówką jest szczególnie cenna dla firm, które muszą dostarczać towary do miejsca docelowego w określonym czasie.

Elastyczność terminów

Jedną z największych zalet transportu międzynarodowego z wykorzystaniem samochodów jest jego elastyczność w kwestii terminów dostaw. Ciężarówka może wyruszyć w trasę praktycznie w każdej chwili, co pozwala firmom dostosować się do indywidualnych potrzeb klienta. Na dodatek samochody ciężarowe mogą dotrzeć niemal w dowolne miejsce. W transporcie towarowym do Polski elastyczność terminów ma też spory wpływ na skuteczniejsze zarządzanie łańcuchem dostaw.

Duży wybór firm transportowych

Rynek samochodowego transportu towarowego w Polsce jest bardzo rozwinięty. Szeroki wybór firm specjalizujących się w różnych rodzajach przewozów pozwala bez problemu zorganizować zarówno międzynarodowy transport ładunków drobnicowych, jak i transport drogowy ładunków ponadgabarytowych. Spora konkurencja na rynku sprawia, że firmy muszą nieustannie podnosić jakość swoich usług i ulepszać ofertę, co przynosi wiele korzyści klientom.

Czytaj także

Jak transport lotniczy cargo zmienił globalny łańcuch dostaw?
Transport lotniczy cargo bez wątpliwości zrewolucjonizował globalny łańcuch dostaw. Bez dostaw ładunków lotniczych rzeczywistość przeciętnego obywatela Polski z pewnością wyglądałaby...
4 powody, dla których w transporcie morskim warto postawić na kontenery
Podczas organizacji transportu morskiego niezwykle ważne jest wybranie odpowiedniego sposobu przewozu towarów. Sporą popularnością cieszą się dostawy w kontenerach, co...

Formularz kontaktowy

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.