Firma logistyczna «AcLand»
Logistyka transportu międzynarodowego
i odprawy celne

Dostawa lotnicza towarów z USA do Polski: 4 ważne zalety

Dostawa lotnicza towarów z USA do Polski

Zamierzasz importować towary z USA do Polski i jesteś na etapie wybierania metody transportu? Strzałem w dziesiątkę może okazać się postawienie na samoloty cargo – takie rozwiązanie ma wiele zalet i może przynieść Twojemu biznesowi liczne korzyści. Czas zatem sprawdzić, dlaczego warto zdecydować się na dostawy lotnicze towarów z USA do Polski!

Szybkość dostaw lotniczych

Transport lotniczy bez wątpienia jest najszybszą metodą dostawy towarów z USA. Przesyłki lotnicze z USA do Polski mogą dotrzeć nawet w ciągu 3-5 dni, co jest szczególnie ważne w przypadku pilnych terminów lub produktów o krótkim terminie ważności. Dla porównania transport morski kontenerów 40 HC i 20 DC z USA do polskich portów zajmuje co najmniej 25 dni. Różnica jest zatem naprawdę spora i warto mieć to na uwadze podczas organizacji spedycji USA-Polska.

Bezpieczeństwo transportu lotniczego

Transport lotniczy jest uważany za najbezpieczniejszy sposób dostawy towarów. Lotniska są wyposażone w zaawansowane systemy bezpieczeństwa, które minimalizują prawdopodobieństwo kradzieży czy uszkodzenia ładunku. Warto również zauważyć, że towary przewożone drogą lotniczą są mniej narażone na negatywne warunki atmosferyczne, które mogą wpłynąć na ich jakość. Ponadto na trasie USA-Polska lotniczy transport jest obarczony niezwykle niskim ryzykiem katastrofy, która mogłaby doprowadzić do utraty ładunków w eksporcie z USA.

Dostępność lotnisk w USA i Polsce

USA i Polska mają dobrze rozwinięte sieci lotnisk, co ułatwia organizację transportu ładunków samolotami. W Stanach Zjednoczonych znajduje się wiele międzynarodowych portów lotniczych, które obsługują ogromną ilość ładunków każdego dnia. W Polsce również w każdej części kraju można znaleźć lotniska cargo. Dzięki temu transport samochodowy w USA do lotniska i w Polsce do miejsca docelowego nie wymaga dużo czasu i sporych nakładów finansowych.

Uproszczona odprawa celna towaru

W przypadku transportu morskiego statki cargo mogą po drodze zatrzymywać się w portach w innych krajach, co może wymagać dopełnienia formalności związanych z tranzytem. Transport lotniczy z USA do Polski odbywa się natomiast bezpośrednio, co oznacza uproszczoną procedurę odprawy celnej. Taki proces odbywa się bowiem wyłącznie na lotnisku kraju eksportu (USA) i importu (Polska). W ten sposób organizacja lotniczych dostaw towarów jest szybsza i mniej skomplikowana niż np. wysyłka drogą morską ładunków skonsolidowanych z USA.

Czytaj także

Jak transport lotniczy cargo zmienił globalny łańcuch dostaw?
Transport lotniczy cargo bez wątpliwości zrewolucjonizował globalny łańcuch dostaw. Bez dostaw ładunków lotniczych rzeczywistość przeciętnego obywatela Polski z pewnością wyglądałaby...
4 powody, dla których w transporcie morskim warto postawić na kontenery
Podczas organizacji transportu morskiego niezwykle ważne jest wybranie odpowiedniego sposobu przewozu towarów. Sporą popularnością cieszą się dostawy w kontenerach, co...

Formularz kontaktowy

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.