Firma logistyczna «AcLand»
Logistyka transportu międzynarodowego
i odprawy celne

Transport ładunków drobnicowych z USA do Polski: co warto wiedzieć?

Potrzebujesz zorganizować transport ładunków drobnicowych z USA do Polski? Takie przedsięwzięcie to niemałe wyzwanie, dlatego zdecydowanie warto do niego dobrze się przygotować. W tym celu przygotowaliśmy krótki poradnik dla przedsiębiorców, którzy dopiero zaczynają przygodę ze sprowadzaniem ładunków drobnicowych z USA do Polski.

Czym są ładunki drobnicowe?

Ładunki drobnicowe to przesyłki, które nie wymagają całego kontenera i są transportowane w mniejszych partiach. Taka forma eksportu z USA jest często wykorzystywana w przypadku m.in. elektroniki, ubrań, kosmetyków i materiałów budowlanych. Wysyłka drobnicy w ładunkach skonsolidowanych z USA jest korzystna zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw, które nie mają wystarczającej ilości towaru do samodzielnego zapełnienia np. kontenera 40 HC z USA. Choć taki transport jest tańszy, to może zająć więcej czasu ze względu na konieczność konsolidacji i dekonsolidacji przesyłek.

Organizacja transportu ładunków drobnicowych z USA do Polski

Transport ładunków drobnicowych z USA do Polski może być realizowany za pomocą różnych środków transportu. Wybór środka transportu zależy od specyfiki towaru i terminów. Spedycja na trasie USA-Polska często wykorzystuje dostawy lotnicze towarów ze względu na krótki czas transportu. Sporą popularnością cieszą się też kontenery 20 DC i 40 HC z USA – transport morski jest przeważnie atrakcyjny cenowo, ale zajmuje co najmniej 25 dni. Należy pamiętać, że oprócz samolotów i statków konieczne będzie skorzystanie z usług np. transportu samochodowego w USA i Polsce.

Podczas organizacji dostawy towarów z USA niezwykle ważny jest wybór odpowiedniej firmy, która zajmie się logistyką przedsięwzięcia. Odpowiedni partner zajmie się opracowaniem optymalnych tras eksportu do Polski z USA i może przyczynić się do obniżenia kosztów. Przy transporcie międzynarodowym ważne jest odpowiednie przygotowanie dokumentacji. Wymagane są m.in. faktury handlowe, listy pakunkowe, certyfikaty pochodzenia oraz dokumenty celne.

Jak możemy Ci pomóc w transporcie ładunków drobnicowych z USA do Polski?

Oferujemy kompleksową obsługę logistyczną w procesie transportu ładunków drobnicowych z USA do Polski. Nasi specjaliści zajmą się każdym etapem procesu, od odbioru towarów w USA, przez organizację transportu, aż po dostawę towarów z USA do wskazanego przez Ciebie miejsca docelowego w Polsce. Zapewniamy też pomoc w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji i porady doświadczonych specjalistów.

Czytaj także

Jak transport lotniczy cargo zmienił globalny łańcuch dostaw?
Transport lotniczy cargo bez wątpliwości zrewolucjonizował globalny łańcuch dostaw. Bez dostaw ładunków lotniczych rzeczywistość przeciętnego obywatela Polski z pewnością wyglądałaby...
4 powody, dla których w transporcie morskim warto postawić na kontenery
Podczas organizacji transportu morskiego niezwykle ważne jest wybranie odpowiedniego sposobu przewozu towarów. Sporą popularnością cieszą się dostawy w kontenerach, co...

Formularz kontaktowy

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.