Firma logistyczna «AcLand»
Logistyka transportu międzynarodowego
i odprawy celne

Import towarów z Chin — co warto wiedzieć?

Import towarów z Chin — co warto wiedzieć?

Chiny są jednym z największych producentów i eksporterów na świecie. Trudno zatem dziwić się temu, że import towarów z tego kraju to istotna część polskiej gospodarki. Sprawdź, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę przed rozpoczęciem działalności związanej z transportem ładunków z Chin do Polski.

Dostępne środki transportu

Kluczowym elementem organizacji przewozu ładunków z Chin do Polski jest wybranie środków transportu dopasowanych do profilu działalności i potrzeb firmy. Dostawa lotnicza towarów z Chin stanowi najszybszy sposób na dostarczenie ładunków. Jest to idealne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku produktów o krótkim okresie przydatności lub w sytuacji, gdy zależy Ci na szybkiej dostawie zamówień do klientów.

Mimo że morski transport kontenerów 40 i 20 z Chin jest bardziej czasochłonny, to doskonale sprawdza się do przewozu dużych ilości towarów i jest stosunkowo tani. Dostawa koleją towarów z Chin stanowi swego rodzaju kompromis między transportem lotniczym a morskim pod względem czasowym. Istnieje również możliwość sprowadzenia palet z Chin do Polski drogą lądową z wykorzystaniem samochodów ciężarowych.

Czas transportu ładunków z Chin

Czas transportu to jedna z kluczowych kwestii przy imporcie z Chin. Najszybciej towary dostarczy na trasie Chiny-Polska lotniczy transport lotniczy, który potrzebuje na to zaledwie od 3 do 5 dni. Transport morski i samochodowy wymagają natomiast przeznaczenia ponad 35 dni na transport z Chin do Polski. Dostawa towarów z Chin drogą kolejową trwa przeważnie co najmniej 18 dni.

Najczęściej importowane towary z Chin do Polski

Chiny są znane z niezwykle zróżnicowanej produkcji, która obejmuje właściwie wszystkie kategorie produktów. Eksport z Chin do Polski bardzo często dotyczy odzieży, obuwia i akcesoriów modowych. Chińskie ubrania cieszą się popularnością w Polsce głównie ze względu na atrakcyjne ceny i szeroki wybór. Od lat z podobnych powodów można zauważyć spory popyt na zabawki, które stanowią ważną część ładunków drobnicowych z Chin. Ponadto na trasie Chiny-Polska kontenery regularnie przewożą sprzęt elektryczny, czyli np. elektronikę, elektronarzędzia i sprzęt RTV. Importerów przyciągają przede wszystkim ich konkurencyjne ceny i nowoczesne technologie. Z Chin sprowadzane są również maszyny i urządzenia przemysłowe.

Czytaj także

3 najważniejsze terminale kontenerowe w Polsce
Polska jest ważnym krajem w międzynarodowym transporcie towarów w kontenerach morskich, zwłaszcza w obszarze regionu bałtyckiego. Do najważniejszych portów w...
Transport kolejowy cargo z Chin: co warto wiedzieć?
Transport kolejowy cargo stanowi coraz poważniejszą konkurencję dla transportu morskiego i dostaw lotniczych towarów z Chin. Jego rosnąca popularność zdecydowanie...

Formularz kontaktowy

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.