Firma logistyczna «AcLand»
Logistyka transportu międzynarodowego
i odprawy celne

Import z Korei do Polski — co warto wiedzieć?

Import z Korei do Polski

Import towarów z Korei Południowej do Polski od dłuższego czasu jest bardzo ożywiony. W dużej mierze wynika to z zawartego w 2011 roku porozumienia o wolnym handlu między UE i Koreą, a także zapotrzebowania na produkty z tego popularnego azjatyckiego kraju. Dowiedz się więcej o imporcie towarów z Korei do Polski.

Jakie towary Polska importuje z Korei Południowej?

Polska importuje z Korei Południowej towary z różnych sektorów gospodarki. Transport z Korei często obejmuje maszyny, części do maszyn, sprzęt transportowy i urządzenia AGD. Sporą popularnością cieszy się oczywiście również elektronika, wśród której prym wiodą smartfony i telewizory. Ładunek z Korei dotyczy też samochodów i części samochodowych. Ponadto polskie firmy coraz chętniej zamawiają kosmetyki koreańskie,  a także produkty spożywcze pozwalające na przyrządzanie azjatyckich dań oraz odzież popularnej marki Fila.

Jaki transport wybrać do importu towarów z Korei do Polski?

W przypadku planowania transportu towarów z Korei do Polski firmy mają do wyboru kilka opcji. Sporą popularnością cieszy się transport morski, który pozwala na przewóz dużej ilości ładunku w korzystnej cenie. Kontenery morskie z Korei do Polski mogą dotrzeć jednak po co najmniej 35 dniach. Niekiedy alternatywą może okazać się transport lotniczy. Dotyczy to zwłaszcza produktów o krótkim terminie ważności i pilnych dostaw. Towar może zostać dostarczony samolotem do Polski w ciągu zaledwie 3-5 dni. W transporcie ładunku z portu do miejsca docelowego można wykorzystać transport samochodowy lub kolejowy.

Przyszłość importu towarów z Korei do Polski

Korea nadal jest dość egzotycznym rynkiem dla Polski. Zainteresowanie kulturą tego kraju sprawia jednak, że przyszłość wymiany handlowej między Koreą i Polską wygląda naprawdę obiecująco. Prognozuje się, że elektronika, zwłaszcza innowacyjne urządzenia elektroniczne i smartfony, będzie dalej mieć dominujący udział w imporcie z tego azjatyckiego kraju. Z kolei rosnąca świadomość konsumentów w zakresie kosmetyków i mody koreańskiej może spowodować dalszy wzrost importu produktów z tych sektorów. Wpływ na zainteresowanie koreańskimi produktami mają również ich wysoka jakość oraz wzrost siły nabywczej Polaków.

Czytaj także

5 etapów organizacji międzynarodowego transportu lotniczego
Transport lotniczy jest jednym z najszybszych sposobów przemieszczania towarów pomiędzy odległymi miejscami na mapie świata. Organizacja dostawy ładunków lotniczych jest...
Organizacja transportu morskiego — co należy wziąć pod uwagę?
Transport morski towarów bez wątpienia jest przedsięwzięciem na dużą skalę i wymaga doskonałej organizacji. Zadbanie nawet o najdrobniejsze szczegóły dostawy...

Formularz kontaktowy

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.