Firma logistyczna «AcLand»
Logistyka transportu międzynarodowego
i odprawy celne

Import z USA do Polski: 4 praktyczne porady dla początkujących

Import z USA do Polski: 4 praktyczne porady dla początkujących

Import z USA do Polski może przynieść wiele zysków, ale jednocześnie jest dość wymagającym przedsięwzięciem. Dla przedsiębiorców rozpoczynających swoją przygodę z międzynarodowym handlem istotne jest poznanie kluczowych aspektów sprowadzania ładunków do kraju. Poznaj kilka praktycznych porad dotyczących dostawy towarów z USA do Polski.

Poznaj przepisy dotyczące importu z USA

Pierwszym krokiem przed rozpoczęciem eksportu z USA do Polski jest dokładne zaznajomienie się z obowiązującymi przepisami, które dotyczą spedycji USA-Polska. Znajomość wymogów celnych, podatkowych i sanitarnych pozwoli uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. W tym celu skonsultuj się z doświadczonymi specjalistami od eksportu do Polski z USA. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań zawsze upewnij się, że wszystkie formalności są dopełnione zgodnie z obowiązującymi normami.

Przemyśl wybór środków transportu

Decyzja dotycząca środków transportu ma istotny wpływ na koszty i czas dostawy. Najszybciej paletę z USA do Polski można wysłać samolotem cargo. Z kolei najtańszą opcją wysyłki kontenerów 40HC i 20DC z USA jest droga morska. Ponadto konieczne będzie skorzystanie z transportu modalnego, czyli połączenia różnych opcji. Przykładowo dostawa lotnicza towarów z USA może wymagać transportu samochodowego w USA na lotnisko i następnie przewozu ładunku z portu lotniczego w Polsce do miejsca docelowego.

Postaw na sprawdzone firmy logistyczne

Współpraca z solidnymi firmami logistycznymi to kluczowy element udanego importu palet z USA do Polski. Wybierając partnerów, warto sprawdzić ich doświadczenie, referencje oraz ofertę usług. W ten sposób minimalizujesz ryzyko opóźnień i innych utrudnień w dostawie towarów z USA.  Stany Zjednoczone mają rozbudowaną sieć firm logistycznych, ale możesz też skorzystać z usług polskich przedsiębiorstw, które organizują z USA do Polski transport ładunków.

Zadbaj o śledzenie ładunków z USA

Efektywne śledzenie ładunków z Polski do USA i w odwrotnym kierunku to klucz do zapewnienia płynności całego procesu importu. Wykorzystaj nowoczesne systemy monitorowania, które pozwalają na bieżące śledzenie lokalizacji i statusu ładunku. Dzięki temu możesz szybko reagować na ewentualne opóźnienia i inne problemy, minimalizując ryzyko strat finansowych bądź utraty nadanego ładunku skonsolidowanego z USA.

Czytaj także

Międzynarodowy handel produktami rolnymi: co warto wiedzieć o naszych usługach?
Acland od lat działa w międzynarodowym handlu produktami rolnymi. W tej branży zapewniamy szeroki wachlarz usług i to nie tylko...
4 ważne trendy w rozwoju transportu intermodalnego na trasie Chiny-Polska
Relacje gospodarcze między tymi krajami są w fazie dynamicznego rozwoju. Złożoność trasy i odległość sprawiają jednak, że przeważnie konieczne jest...

Formularz kontaktowy

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.