Firma logistyczna «AcLand»
Logistyka transportu międzynarodowego
i odprawy celne

Na co zwrócić uwagę przy transporcie ładunków z Chin?

Na co zwrócić uwagę przy transporcie ładunków z Chin?

Chiny są niezwykle ważnym partnerem handlowym do Polski. W związku z tym coraz więcej firm decyduje się na dostawę towarów z Chin. Jeśli również rozważasz taki ruch, to z pewnością przyda Ci się kilka praktycznych porad. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas organizacji przewozu ładunków z Chin do Polski.

Dokumentacja

Skompletowanie niezbędnej dokumentacji powinno być kluczowym elementem organizacji eksportu z Chin. Na pewno należy przygotować dokumenty przewozowe, które umożliwią sprawną odprawę celno-skarbową. Warto także się upewnić, że ładunek spełnia wszelkie wymogi certyfikacyjne i licencyjne obowiązujące zarówno w kraju pochodzenia, jak i kraju docelowym. Istotna jest też znajomość przepisy celnych i innych regulacji, które obejmują transport z Chin.

Środki transportu

Jedną z najważniejszych kwestii dotyczących transportu ładunków z Chin do Polski jest wybór środków transportu. Decyzja powinna być podjęta na podstawie specyfiki importowanych towarów, terminów i budżetu. Przykładowo na trasie Chiny-Polska lotniczy transport to spore koszty, ale jednocześnie krótki czas dostawy. Z kolei wysyłka ładunków w morskich kontenerach 40 HC i 20DC z Chin wymaga ponad 35 dni, ale może być bardzo opłacalna, zwłaszcza przy towarach ponadgabarytowych lub wysyłanych w dużych ilościach. Pod uwagę warto wziąć także dostawę koleją towarów z Chin, czyli jeden z najbardziej ekologicznych środków transportu.

Zabezpieczenie ładunku

Bezpieczeństwo ładunku to priorytet podczas transportu każdego. Odpowiednie zabezpieczenie towaru minimalizuje ryzyko strat spowodowanych zgubieniem lub zniszczeniem go w drodze do Polski. Warto zatem się upewnić, że ładunek drobnicowy z Chin ma solidne opakowanie, a towar na paletach z Chin do Polski pozostanie nieruchomy podczas transportu. Dodatkowo dobrym pomysłem może być wykupienie ubezpieczenia i wprowadzenie rozwiązań zapobiegających kradzieży.

Śledzenie ładunku

Możliwość śledzenia ładunku z Polski do Chin lub w odwrotnym kierunku to zdecydowanie jedno z najbardziej praktycznych rozwiązań ostatnich lat. Nowoczesne systemy monitorowania pozwalają na śledzenie lokalizacji i statusu ładunku w czasie rzeczywistym. W ten sposób można szybko oszacować, ile czasu trzeba będzie jeszcze poczekać na pociąg kontenerowy Chiny-Polska. Ułatwia to też odnalezienie towaru zagubionego podczas eksportu z Chin.

Czytaj także

Międzynarodowy handel produktami rolnymi: co warto wiedzieć o naszych usługach?
Acland od lat działa w międzynarodowym handlu produktami rolnymi. W tej branży zapewniamy szeroki wachlarz usług i to nie tylko...
4 ważne trendy w rozwoju transportu intermodalnego na trasie Chiny-Polska
Relacje gospodarcze między tymi krajami są w fazie dynamicznego rozwoju. Złożoność trasy i odległość sprawiają jednak, że przeważnie konieczne jest...

Formularz kontaktowy

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.